آمالگاماتور دوکاره عاج طب مدل DENTIA-2D

آمالگاماتور دوکاره عاج طب مدل Dentia-2D

آمالگاماتور دوکاره عاج طب مدل Dentia-2D

Blog Article

آمالگاماتور دندانپزشکی دستگاه ترکیب­ کننده­ی آمالگام با موادی فلزی است که برای پر کردن دندان کاربرد دارد. در این مقاله ازسایت مدیساز ، با آمالگام و آمالگاماتور، آشنا میشویم. به دليل لرزش دستگاه، پودر آمالگام در مخزن فشرده شده و باعث عبور نکردن مقدار لازم پودر در لوله ترکيب آمالگاماتور ميشود. شاخکهاي فلزي يا پلاستيکي داخل مخزن پودر براي هم زدن پودر آمالگام تا راحت درون لوله ميکسر قرار گيرد. به طور کلی میتوان گفت که کار دستگاه آمالگاماتور در دندانپزشکی ترکیب و همزدن جیوه و آمالگام است. همان طور که اشاره نمودیم آمالگام متشکل از مواد مختلفی است که از مهم ترین آن ها جیوه است. به طور تقریبی باید گفت، ۵۰ درصد آمالگام دندانی از نظر وزنی، از جیوه تشکیل می شود. از آن جایی که ماده سفید برای دندان های جلو استفاده می شود و این دندان ها خیلی برای جویدن مورد استفاده قرار نمی گیرند، استحکام مواد سازنده آن از ماده نقره ای کمتر می باشد. دندانپزشک در استفاده از این نوع دستگاه قادر به تنظیم میزان ترکیب این دو ماده نیست زیرا بهصورت کامل و از طرف کمپانی این تنظیمات در میزان مواد انجام می گیرد.


آمالگاماتور کپسولی

دستگاه آمالگاماتور دندانپزشکی زیرا از نظر زیبایی شناسی انتظارات بیمار را برآورده نمیکند .حال نکته ای که در اینجا قابل تذکر است این است که اگر جیوه با مواد دیگر مخلوط شود به سرعت سفت می شود از این رو آمالگام را به صورت پودری که فاقد جیوه است به فروش میرسانند. همه مخلوط ها here با سرعت یکسان و همچنین در یک دور در دقیقه در حین بررسی انواع آمالگاماتور از قبیل، آمالگاماتور , Nordiska آمالگاماتور SDI خرد نمی شوند. اما خاصیت جیوه به گونه ای است که که اگر با مواد دیگر ترکیب شود به سرعت سفت و خشک می شود ، از این رو به کپسول های آمالگام به صورت پودر و بدون جیوه می باشد و برای آماده سازی مواد دندان در هنگام ترکیب به آن جیوه اضافه میکنند. این دستگاه که کارکردی مشابه با همزن داشته، انواع مختلفی دارد. عملکرد این دستگاه تقریبا شبیه همزن است . سیستم ایمنی که در این دستگاه پرکاربرد استفاده شده است میکروسویچ ایمنی و قاب محافظ می باشد که جز اجزای بسیار مهم این دستگاه به حساب می آید. قرار داد. در این مقاله لیست کاملی از ابزار و وسایل دندانپزشکی که امروزه در دسترس است، ارائه می شود. در لیست بالا همه ابزار ها ارائه نشده است.

قیمت دستگاه آمالگاماتور دندانپزشکی

 Po​st has been c re at᠎ed ᠎wi᠎th GSA  C᠎onte nt Generator Dem ov er᠎sion!


قیمت دستگاه آمالگاماتور

برای مثال ابزارآلات دندانپزشکی را می توان در دسته های ابزار معاینه، ابزار دستی، ابزار چرخشی و … شده و باهم مخلوط شده و پودری از آنها حاصل می شود. از جمله آنها مواد مصرفی میباشد. امروزه دستگاه های آمالگاماتور در انواع مختلفی موجود در بازار هستند که شامل دستگاه آمالگاماتور ترکیبی، آمالگاماتور کپسولی و آمالگاماتور دو کاره که همان آمالگاماتور پودری و کپسولی است میباشد. آمالگاماتور دندانپزشکی به دو شکل کپسولی و پودری در بازار موجود می باشد و برای ترکیب شدن با آلیاژ جیوه به دستگاه آمالگاماتور احیاج دارند. آمالگام ها به دو شکل کپسولی و پودری در بازار موجود هستند و برای ترکیب شدن با آلیاژ جیوه به دستگاه آمالگاماتور احیاج دارند. Optimix با تمام طرح های کپسول آزمایش شده سازگار است. از نمونه دستگاه های پیشرفته در دندانپزشکی آمالگاماتور می باشد. AC220 7.5HZ می باشد. این مواد انواع مختلفی دارند که در این جا به توضیح یکی از آن ها به نام آمالگام می پردازیم.

خرید دستگاه آمالگاماتور

 Post was creat​ed with GSA Con᠎tent​ Generator D emabove sion.


در صورت بروز مشکل برای یکی از الکتروموتورها، الکتروموتور دیگر کار می کند. صفحه نمایشی که در این دستگاه استفاده شده است دیجیتال می باشد که برای کار پزشکان بسیار مفید می باشد. ١٠. استفاده از عملگر NOT: اپراتور Not به مفهوم "نه" و یا به جز که در این صورت تمامی جواب های بازگشتی که حاوی عبارت یا کلمه کلیدی هستند حذف خواهند گردید و برای اجرای آن تنها کافیست که not را قبل از عبارت یا کلمه کلیدی مورد نظرتان با یک فاصله بیاورید. بعد از چند بار استفاده، شیارهای لوله و درپوش میکسر را با مسواک تمیز نمایید. ميکروسوئيچ زير لوله ميکسر در دستگاههاي خارجي، تا زماني که درب آن بسته نشود، دستگاه روشن نميشود. زمانی که این دستگاه روشن شد این دو ماده به نسبت eighty درصد پودر و 20 درصد جیوه با یکدیگر مخلوط میشوند. نوع دیگری از ساکشن نیز در دندانپزشکی کاربرد دارد که به آن ساکشن هوایی میگویند و در قسمت داخلی دهان بیمار قرار میگیرد و در زمانترمیم تمام درات مواد باقیمانده دردهان را با مکش خارج میکند. چراکه آمالگاماتوری که صدمه فیزیکی دیده باشد به احتمال بسیار زیاد دچار خرابی قطعات داخلی شده است.

Report this page